طراحی سایت اختصاصی و حرفه ای معماری

طراحی سایت معماری

طراحی سایت شرکت معماری

به عنوان یکی از دغدغه های بزرگ معماران در حال حاضر حساب میشود . احتمالا تا به حال شما به عنوان یک معمار به این موضوع فکر نکرده باشید که طراحی سایت معماری یا طراحی سایت شرکت معماری باید چطور  باشد که در کسب و کار شما تاثیر مثبت و همچنین ویژه ای را بگذارد و فکر نکردن به این مسئله می تواند برای کسب و کار شما خطرناک به شمار رود.

به صورت کلی زمانی که صحبت از طراحی وب سایت معماری می شود، مردم فکر می کنند که طراحی سایت در رابطه با ساختار، ، عکس ها، متون و فونت است. این چیز ها از جمله موارد ضروری در طراحی وب سایت هستند اما حقیقت این است طراحی وب سایت داستانی یا طرحی است که در پشت این مسائل وجود دارد، در واقع این طرح یا سناریو به سایت شخصیت می بخشد.

به عنوان یک معمار قطعا شما درک می کنید که یک طراحی وب سایت معماری مثل یک طراحی سایت دکوراسیون باید دارای ایده های بسیار متوع و جذاب در کنار ویژگی های زیباشناختی باشد و در نهایت بتواند توجه مخاطبین را به خود جلب کند، البته تمامی این موارد در زمانی حائز اهمیت است که عملکرد سایت دارای ضعف نباشد. اگر بخواهیم به زبان معمارها این موضوع را برای شما بیان کنیم کافی است که بگوییم که یک ساختمان باید ساختار قدرتمندی داشته باشد و سپس طراحی ها و ظریف کاری های نهایی بر روی آن انجام شود.

 

چرا طراحی سایت معماری مهم است ؟

سایت معماری شما نخستین شانس شما به جهت جذب کاربر برای سفارش پروژه به شمار می رود و به همین دلیل راه اندازی وب سایت معماری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر فردی که به وب سایت معماری شما وارد شود، محتوای سایت شما را دوست داشته باشد، صفحات دیگر را نیز مورد بررسی قرار می دهد و در نهایت اگر با سبک ایجاد وب سایت معماری شما ارتباط برقرار کند، شماره شما را پیدا خواهد کرد و با شما تماس می گیرد. حتی اگر فرد مراجعه کننده با شما تماس نگیرد، قطعا شبکه های اجتماعی شما را دنبال می کند.

در مقابل این حقیقت اگر که طراحی سایت معماری و راه اندازی سایت معماری شما به خوبی صورت نگرفته باشد، فرد مراجعه کننده به سایت شما باز نخواهد گشت و هیچ نتیجه ای از طراحی وب سایت معماری نخواهید دید. به صورت خلاصه می توان گفت که کیفیت سایت شما به صورت مستقیم بر روی موفقیت شرکت معماری شما تاثیر گذار خواهد بود.

نکات طراحی سایت معماری

طراحی سایت معماری مثل همه ی سایت های موضوعی نیازمند رعایت نکات خاصی است. نکات زیر فقط قسمتی از نکات طراحی سایت معماری و ایجاد وب سایت معماری است.

 • گرافیک، در معماری گرافیک حائز اهمیت است در واقع گرافیک سایت شما بیانگر سلیقه شما در طراحی است.
 • استفاده از تصاویر با کیفیت، هر اندازه تصاویر مورد استفاده در سایت معماری با کیفیت تر باشد، کیفیت کار شما از نظر کاربر بهتر خواهد بود.
 • استفاده از الگوهای گرافیکی، تا جای ممکن سعی کنید از الگوهای خاص گرافیکی استفاده کنید.
 • خلاقیت، نقطه قوت سایت معماری خلاقیت طراح سایت است. هر اندازه که در سایت خلاقیت بیشتری استفاده شود، زمان بیشتری برند شما در ذهن مخاطب خواهد ماند.
 • ریسپانسیو بودن، هیچ موقع ریسپانسیو بودن سایت را فراموش نکنید زیرا عمده ترافیک سایت شما از طریق گوشی های همراه خواهد بود.

کسب اعتبار از طریق طراحی سایت معماری

امروزه فقط در ایران بیش از ده ها شرکت معماری وجود دارند که اقدام به طراحی حرفه ای سایت کرده اند. اهداف بزرگ شرکت های معماری برای انجام پروژه های بزرگ، امروزه در فضای اینترنت قابل دسترسی است. البته این مهم به شرط طراحی دقیق سایت و سئوی حرفه ای آن امکان پذیر می‌شود. در حال حاضر تیم های فنی طراحی سایت به صورت روزانه در حال طراحی سایت هایی برای شرکت های متعدد معماری و عمرانی هستند.

امکانات طراحی سایت معماری

 • صفحه ای به جهت ارائه رزومه
 • تماس با ما، اطلاعات کامل تماس و فرم نظرات و پیشنهادات
 • درباره ما، بیانگر شخصیت شرکت شما و برند شما
 • معرفی کادر فنی با گرافیکی جذاب
 • معرفی خدمات و محصولات ارائه شده توسط شرکت
 • قراردادن نمونه کار
 • صفحه پروژه های در حال اجرا و اجرا شده
 • نظرات کارفرمایان به صورت متن و یا ویدئو
 • بخش ویدئو
 • گالری تصاویر نمایشگاه ها و افتخارات شرکت معماری
 • فرم برآورد هزینه
 • رویدادهای روز معماری و دکوراسیون
 • مقالات و دانستنیهای علمی وبلاگ
 • قابلیت چند زبانه بودن سایت مثلا انگلیسی و عربی و….
 • ریسپانسیو بودن سایت

 

طراحی سایت معماری (Website Architecture Design) به ایجاد یک ساختار سازمانی و منطقی برای یک وب‌سایت با هدف بهبود تجربه کاربری (UX) و بهینه‌سازی عملکرد وب‌سایت می‌پردازد. این فرآیند شامل انتخاب و طراحی عناصر اصلی مانند صفحات، منوها، وابستگی‌ها، و ارتباطات میان اجزاء وب‌سایت می‌شود. در ادامه، چند مرحله کلیدی در طراحی سایت معماری آورده شده‌اند:

1. تحلیل نیازها (Requirements Analysis):

– در این مرحله، نیازها و الزامات مشتریان و کاربران نهایی به دقت بررسی می‌شوند. این شامل مواردی مانند نوع محتوا، هدف وب‌سایت، نیازهای کسب و کار، و گروه هدف است.

2. تعیین هدف و اهداف (Defining Goals and Objectives):

– اهداف کلان وب‌سایت، از جمله ارتقاء فروش، افزایش ترافیک، یا ارتقاء تعامل با کاربران، برای تعیین ساختار معماری بسیار مهم هستند.

3. تدوین ساختار اصلی (Outlining the Primary Structure):

– ساختار اصلی وب‌سایت به شکل یک نقشه مفهومی (sitemap) تدوین می‌شود. این نقشه نشان‌دهنده ارتباطات میان صفحات مختلف وب‌سایت است.

4. تعیین سلسله مراتب (Hierarchy Definition):

– ترتیب و سلسله مراتب بخش‌ها و صفحات وب‌سایت مشخص می‌شود. این شامل تصمیم در مورد چگونگی نمایش و ارتباط بین صفحات مختلف است.

5. تعیین نوع معماری (Choosing Architecture Type):

– نوع معماری وب‌سایت (مانند معماری تک‌صفحه‌ای یا چندصفحه‌ای) بر اساس نیازها و اهداف مشخص می‌شود.

6. طراحی رابط کاربری (User Interface Design):

– طراحی رابط کاربری شامل ایجاد ظاهر و جلبندگی وب‌سایت است. این شامل انتخاب رنگ‌ها، قلم‌ها، تصاویر، و دیگر عناصر گرافیکی می‌شود.

7. تعیین فلو (Defining Flow):

– فلوی که کاربران از آن برای دسترسی به محتوا و اطلاعات استفاده می‌کنند، مشخص می‌شود. این شامل تعیین مراحلی است که کاربران از یک صفحه به صفحه دیگر حرکت می‌کنند.

8. تدوین استراتژی محتوا (Content Strategy):

– استراتژی محتوا شامل تصمیم‌گیری در مورد نوع محتوا، تولید محتوا، و مدیریت محتوا بر روی وب‌سایت است.

9. تست معماری (Architecture Testing):

– قبل از اجرای نهایی، ساختار معماری و تعاملات باید تست شوند تا اطمینان حاصل شود که تمامی عناصر به درستی کار می‌کنند.

10. اجرای نهایی (Final Implementation):

– پس از تمام شدن فرآیندهای پیشین و تست‌ها، وب‌سایت به شکل نهایی اجرا می‌شود.

طراحی سایت معماری یک فرآیند ترکیبی از مهارت‌ها و روش‌ها است که به بهبود کارایی، قابلیت استفاده، و تجربه کاربری کمک می‌کند.

 

حرف آخر :

همتنطور که گفتیم یکی از بهترین راه‌ها برای بازاریابی نام تجاری و تبلیغ سبک معماری خود، طراحی ‌سایت معماری برای شرکت معماریتان است.مانند بسیاری از صنایع دیگر، معماری به سرعت در حال رشد است تا نیازهای بازار را برآورده کند. برای همگام شدن با رقبا، معماران، شرکت‌های معماری، طراحان داخلی و سایر نهادهایی که در این حوزه کار می‌کنند، باید استراتژی‌های بازاریابی جدیدی را اتخاذ کنند.  حفظ مشتری و دریافت پروژه‌های جدید معماری، هدف نهایی همه معماران است. یک صفحه وب حرفه‌ای که نشان‌دهنده مهارت‌های برجسته این معماران باشد، می‌تواند به آنها در رسیدن به این هدف کمک کند.

نمونه طراحی سایت معماری مجموعه وب شیفت