طراحی سایت اختصاصی ورزشی

طراحی سایت ورزشی

وب سایت ورزشی چیست؟

اساساً به هرگونه سایتی که رویکردی ورزشی داشته باشد و با هدف انتشار اخبار و یا آموزش ورزش های مختلف راه اندازی شود، سایت ورزشی گفته می شود.

با اینکه عموم وبسایت های ورزشی جنبه خبری ندارند، اما به طور مشترک با یک رشته ورزشی سروکار داشته و آن را پوشش می دهند. طراحی برخی از وبسایت های ورزشی مانند طراحی وب سایت های فروشگاهی دنبال می شود. چرا که هدف از طراحی و تأسیس این دسته از وبسایت ها فروش محصولات ورزشی است.

چرا باید از طراحی سایت ورزشی استفاده کنیم؟

داشتن وب سایت ورزشی می تواند برای هدف و هر آنچه که می خواهید به دست آورید تاثیرگذار باشد. خواه یک مرکز ورزشی مانند سالن بدنسازی داشته باشید، یا بخواهید در مورد ورزش مورد علاقه خود وبلاگ بنویسید. حتی اگر به دنبال راه اندازی یک بستر تجارت الکترونیکی برای فروش لباس و تجهیزات ورزشی هستید، طراحی وب سایت ورزشی به شما کمک می کند تا الهام بگیرید و وب سایتی مناسب برای اهداف خود ایجاد کنید. در حقیقت فرقی نمی کند که کدام یک از این ایده ها را در ذهن دارید. طراحی سایت ورزشی می تواند شما را به درآمد بسیار خوبی برساند. البته از یاد نبرید که نیازمند توسعه سئو و همچنین صبر و حوصله زیادی است.

انواع سایت های ورزشی

ی وب سایت ورزشی به شما کمک می کند تا الهام بگیرید و وب سایتی مناسب برای اهداف خود ایجاد کنید. در حقیقت فرقی نمی کند که کدام یک از این ایده ها را در ذهن دارید. طراحی سایت ورزشی می تواند شما را به درآمد بسیار خوبی برساند. البته از یاد نبرید که نیازمند توسعه سئو و همچنین صبر و حوصله زیادی است.

 • وبسایت خبری ورزشی
 • وبسایت ورزشی آموزشی
 • وبسایت ورزشی شخصی
 • فروشگاه های آنلاین ورزشی

طراحی سایت ورزشی خبری

در میان انواع سایت های ورزشی، وبسایت های خبری از ترافیک و بازدید بیشتری برخوردارند. چرا که برای عموم مردم، حتی آن هایی که فعالیت ورزشی نمی کنند، پیگیری اخبار داغ ورزشی جذاب به نظر می رسد. از این رو می توان پس از راه اندازی یک وبسایت خبری حرفه ای، از ترافیک ارگانیک آن برای کسب درآمد و تبلیغات استفاده نمود.

در وبسایت های خبری توجه اصلی بر روی رویدادهای ورزشی، جداول امتیازدهی و شرح حال مربیان و بازیکنان قرار داد. در این وبسایت ها علاوه بر محتوای متنی از محتوای ویدئویی برای انتقال صحیح و درست اخبار استفاده می شود.

طراحی وبسایت آموزشی ورزشی

وبسایت های آموزشی ورزشی که به عنوان یک آکادمی ورزشی شناخته می شوند، به منظور اشتراک گذاری نکات آموزشی به کار می روند. طراحی این دسته از وبسایت ها برای مربیان و موسسات ورزشی همچون باشگاه ها ضروری قلمداد می شود.

مدیران وب و مربیان با انتشار مطالب و اطلاعات آموزشی، ورزشکاران را در آموزش آنلاین و غیر حضوری نیز همراهی می کنند. از این دسته از وبسایت ها برای انتشار اخبار مربوط به باشگاه نیز استفاده می شود. در اغلب مواقع مجموعه های ورزشی به منظور افزایش بازدید سایت، ثبت نام ورزشکاران را به شکل اینترنتی انجام می دهند.

در استفاده از وبسایت های آموزشی ورزشی، تبلیغات و درآمدزایی مطرح نیست. اما از آنجایی که این دسته از وبسایت ها نیز از نرخ تعامل و بازدید خوبی برخوردارند، در آنان نیز امکان کسب درآمد از طریق تبلیغات وجود دارد.

طراحی سایت فروشگاهی ورزشی

دسته دیگری از وبسایت های ورزشی در قالب یک فروشگاه اینترنتی به فعالیت خود می پردازند. مدیران این دسته از وبسایت ها فروشندگانی هستند که از بستر اینترنت برای فروش محصولات ورزشی و اسپورت استفاده می کنند.

مشابه آنچه در سایر وبسایت های فروشگاهی وجود دارد، فروشگاه های آنلاین ورزشی نیز دارای ساختاری ساده و کاربرپسند هستند. برخلاف سایر وبسایت های ورزشی، در فروشگاه های ورزشی بحث درآمدزایی از تبلیغات، اشتراک گذاری خبرهای ورزشی و یا آموزش ورزش های مختلف مطرح نیست.

طراحی سایت ورزشی شخصی

در بسیاری از موارد این ورزشکاران هستند که از بستر اینترنت به منظور معرفی خود استفاده می کنند. در این حالت ورزشکار رزومه دقیقی از فعالیت های خود ارائه داده و پیرامون توانمندی های خود تولید محتوا می کند. نرخ تعامل در این دسته از وبسایت ها پایین تر از سایرین است. با اینحال نقش این وبسایت ها در معرفی ورزشکار به جامعه ورزشی بسیار پررنگ است.

امکانات سایت های ورزشی:

 • امکان طراحی صفحه وب آنلاین نتایج مسابقات و اطلاعات مربوط به لیگهای داخلی و خارجی
 • امکان طراحی صفحه وب ارائه توضیحات مربوط به رشته ورزشی از تاریخچه تا آموزش کامل آنلاین
 • امکان طراحی صفحه وب گرفتن آگهی برای کسب درآمد بیشتر
 • امکان طراحی صفحه وب اخبار مربوط به رشته ورزشی مربوطه
 • امکان طراحی صفحه وب آشنا شدن بازدید کنندگان سایت با اعضا و تیم های باشگاه
 • امکان طراحی صفحه وب ارائه اطلاعات مربوط به نقل و انتقالات بازیکنان
 • امکان طراحی صفحه وب ارسال خبرنامه به اعضای  سایت
 • امکان طراحی صفحه وب معرفی فدراسیون ورزشی برای مخاطبان آنلاین
 • امکان طراحی صفحه وب به صورت ریسپانسیو برای نمایش بهتر در موبایل و تبلت
 • امکان طراحی صفحه وب بخش تماس با ما برای ارتباط بیشتر و بهتر با کاربران سایت

ویژگی مهم در طراحی وبسایت های ورزشی

بهره مندی از سرعت آپلود بالا

مخاطبین وبسایت های ورزشی از تأخیر در نمایش اخبار بیزارند. هیجان بالا در حین مسابقات ورزشی و پیگیری نتایج موجب کاهش صبر و حوصله بازدیدکنندگان می شود. بنابراین وبسایت های ورزشی می بایست به گونه ای طراحی شوند که در کوتاهترین زمان ممکن لود شده و اخبار را در اختیار مخاطب قرار دهند.

دارا بودن قابلیت موبایل فرندلی

اغلب مخاطبین شما، اخبار و نتایج ورزشی را از طریق تلفن همراه دنبال می کنند. در صورتی که ساختار کلی وبسایت شما با تلفن همراه همخوانی نداشته باشد، بیش از 70 درصد بازدیدکنندگان را از دست می دهید.

جذاب

رنگ ها به راحتی احساسات و پیام های عاطفی مختلف را منقتل می کند. در طراحی وبسایت ورزشی، می بایست حس هیجان مسابقات ورزشی را در تک تک عناصر سایت ایجاد نمود. یک هارمونی رنگ جذاب و هیجان انگیز با روحیات دوست داران ورزش تطابق دارد.

از این رو استفاده از این هارمونی می تواند مخاطب را به حضور در وبسایت شما ترغیب کند. در حالیکه استفاده از رنگ های غیر همخوان و ایجاد ترکیب های نامتعادل موجب از دست دادن مخاطب می شود.

توجه به رنج های سنی مختلف

ورزش از جمله سرگرمی هایی ست که توسط تمام رنج های سنی دنبال می شود. وبسایت شما می بایست به گونه ای طراحی شود که برای عموم رنج های سنی قابل استفاده باشد. بهره مندی از پنل های کاربری ساده، دسترسی های آسان و هدینگ های شفاف کمک می کند تا افراد در سنین بالا و یا پایین به راحتی از وبسایت ورزشی شما استفاده کنند.

تبعیت از قواعد کلی طراحی وبسایت

در طراحی سایت ورزشی می بایست از قوانین کلی طراحی سایت تبعیت کنید. رعایت اصول سئو، استفاده از محتوای یونیک و غنی، چیدمان صحیح سایت، انتخاب رنگ و فونت مناسب و آپلود محتوای ویدئویی از دیگر نکاتیست که در حین طراحی وبسایت ورزشی می بایست مورد توجه قرار بگیرد.

حرف آخر

آگر به ورزش و دنیای وب سایت ها علاقه دارید راحت ترین و سریع ترین راهی که می توانید به درآمد برسید داشتن یک سایت ورزشی است. به سادگی و با طراحی سایت ورزشی در هر زمینه که بخواهید می توانید به فعالیت بپردازید.

نمونه طراحی سایت ورزشی مجموعه وب شیفت