آموزش اضافه کردن ادان دامین در سی پنل

یکی از امکاناتی که تمامی کنترل پنل های محبوب در اختیار کاربران قرار می دهند استفاده از چند دامنه در هاست اصلی می باشد که باعث می شود تا کاربر بتواند از یک هاست برای چند دامنه متفاوت استفاده کند، و کنترل پنل سی پنل نیز این ویژگی را دارا می باشد. در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چطور می توانید دامنه اضافی یا Addon Domain را در سی پنل به هاست خود اضافه کنید.

زمانی از ادان دامین یا دامنه اضافی استفاده می شود که شما قصد داشته باشید دو دامنه مختلف و دو وب سایت متفاوت داشته باشید. مثلا mydomain.ir دامنه اصلی کسب و کار شماست، و به جهت صرفه جویی در هزینه و داشتن منابع آزاد کافی در هاست فعلی، می خواهید که کسب و کار دیگری به نام myotherdomain.ir را نیز روی همین هاست راه اندازی کنید تا هر دو سایت روی یک هاست میزبانی شوند و در آینده و پس از رشد و گسترش آن، سرویس جداگانه تهیه کنید.

برای این که دامنه جدید بتوانید اضافه کنید ابتدا باید مقادیر DNS که روی دامنه اصلی تنظیم شده را روی دامنه جدید نیز تنظیم کنید. در صورتی که از دامنه های با پسوند ملی، مثل .ir استفاده می کنید، به حداقل ۶ ساعت زمان برای آپدیت شدن نیم سرورها نیاز دارید، اما دامنه های عمومی معمولا آنی هستند و زمان کمتری برای آپدیت می گیرند.

پس از گذشت این زمان کافی است به کنترل پنل هاست خود مراجعه کنید. سپس روی گزینه Addon Domains کلیک کنید.

سپس در صفحه جدید نام دامنه خود را به همراه مسیری که می خواهید فایل های دامنه جدید لود شود لازم است وارد شود.

  • در بخش New Domain Name نام دامنه لازم است وارد شود.
  • در بخش Subdomain نیز نام ساب دامین وارد می شود که یک ساب دامین از دامنه اصلی سی پنل هاست شما می باشد.
  • در این مثال، ساب دامین ادان دامین ما myotherdomain.mydomain.ir می باشد.
  • فیلد Document Root نیز مربوط به این هست که فایل های این ادان دامین از کدام فولدر اجرا شوند.

به جز مورد اول که حتما باید نام صحیح دامنه را وارد کنید، دو فیلد دیگر می تواند به نام دامنه نباشد و اسامی دلخواه وارد کنید.