مزایای وردپرس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مزایای وردپرس

1. کاربر پسند

از آنجا که یک وب سایت مبتنی بر CMS است، استفاده از وردپرس به مدیر سایت اجازه می دهد تا صفحات را ویرایش کند و محتوای جدید را به روز کند. بدون داشتن هیچ گونه مهارت رمزگذاری و مهارت مدیریت وب سایت، صاحبان وب سایت یا وبلاگ نویسان می توانند وب سایت خود را ویرایش و نگهداری کنند.

2. پلاگین ها

در دسترس بودن پلاگین ها یکی از مهمترین مزایای وردپرس محسوب می شود. وردپرس بیش از 45000 افزونه تقریباً برای همه توابع در دسترس دارد. مهم نیست که شما به بهبود SEO یا تجزیه و تحلیل وب سایت خود نیاز دارید، می‌توانید افزونه ها را برای همه پیدا کنید.

این بدان معناست که برای دستیابی نیازی به نوشتن خطوط زیادی از کدها نیست. شما فقط باید پلاگین را نصب کنید و از عملکردی که به همراه این افزونه ارائه می شود لذت ببرید.

3. SEO-Friendly

وردپرس افزونه‌های بسیاری دارد که به طور خاص برای اهداف SEO طراحی شده اند. برخی از افراد ممکن است اضافه کردن توصیف و عنوان متا را خیلی سخت کنند. با افزودن پلاگین های SEO وردپرس موجود، به راحتی می توان به این موارد دست یافت.

نه تنها این، بلکه هنگامی که به بهینه سازی می رسد، وردپرس همچنین یک معلم برجسته است. وردپرس از شما پشتیبانی می کند تا بیشترین کلمات را در صفحات وب خود بشناسید که می توانند به عنوان کلمات کلیدی مورد استفاده قرار گیرند تا صفحه شما موتور جستجوی دوستانه‌تری داشته باشد.

اما این که وردپرس این مزیت را دارد، نمی تواند به این معنی باشد که سایر سیستم های مدیریت محتوا یا وب سایت‌های اختصاصی از سئو ضعیفی برخوردار هستند، بخشی از سئو سایت که مربوط به کدها و زیرساخت سایت می باشد، یک سری اصول هستند که این اصول می تواند در تمامی پلتفرم ها رعایت شوند.

4. وب سایت های ریسپانسیو

با افزایش استفاده از دستگاه های تلفن همراه برای مرور، ایجاد یک وب سایت مناسب برای موبایل برای UX و همچنین سئو بسیار مهم است. با در نظر گرفتن ریسپانسیو، بیشتر مضامین وردپرس پاسخگو هستند و از این رو دوستانه برای موبایل هستند. با استفاده از وردپرس به عنوان CMS باطنی وب سایت خود، می توانید از مزیت انجام وب سایت خود برای موبایل نیز بهره مند شوید.

5. منبع متن باز(open source)

یکی از مزایای مهم این است که وردپرس یک پلت فرم منبع باز است. این بدان معنی است که توسعه دهنده وردپرس می‌تواند بدون ایجاد کد از ابتدا، از کد استفاده کند، تغییر دهد و مطالعه کند. به عنوان یک نرم افزار منبع باز، توسعه دهندگان وردپرس می توانند کد منبع را به صورت آنلاین با برنامه نویسان دیگر نیز به اشتراک بگذارند. این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه زیادی می شود. علاوه بر این، تحت مجوز، بسیاری از افزونه ها و مضامین وردپرس رایگان هستند. این بدان معنی است که شما به راحتی می توانید افزونه موجود در وب سایت را بدون صرف هزینه استفاده کنید. همه این‌ها در حالی است که از وردپرس استفاده کنید، ما مزایای وردپرس را بررسی کردیم. حال بیایید معایب وردپرس را بررسی کنیم.

6. سرعت بالا در اجرا و پیاده سازی

مهم‌ترین ویژگی طراحی سایت با وردپرس، سرعت اجرای آن است. امروزه، برای کسب و کارهایی که می خواهند وارد فضای مجازی شوند، اجرای سریع پروژه‌ها و کسب اهداف تعیین شده در کم‌ترین زمان، اهمیت ویژه‌ای دارد. با وردپرس براحتی می توانید در صورت داشتن محتوا و عکس مناسب، وب‌سایت خود را در یک روز بسازید.

در گذشته کسب و کارهای سنتی، در سطح وسیعی وجود داشتند. این کسب و کارها بر اساس سرمایه گذاری، تولید، اجرا و خدمات پس از فروش فعالیت می‌کنند. به عنوان مثال، کارخانه فولاد ذوب آهن یک مجموعه صنعتی است و پارامترهای کسب و کارش متفاوت از کسب و کاری است که تنها بر پایه حضور در فضای مجازی است.

7. هزینه پایین وردپرس

نکته دوم هزینه‌های نگهداری پایین است. سایت‌هایی که با وردپرس طراحی می‌شوند،هزینه‌های نگهداری ارزان‌تری دارند. زیرا ارائه دهندگان خدمات پس از فروش ورد پرس، سرویس دهندگان هاست وردپرس اروپا و تعداد کسانی که کار با آن را در سطح جهان بلد هستند، بسیار زیاد است. بنابراین برای توسعه وب سایت در آینده مشکلی نخواهید داشت. از طرفی فرایند نگهداری وب سایت به خوبی انجام خواهد شد. این نگهداری می‌تواند شامل افزایش امکانات، پشتیبانی، سرعت، بررسی خطاها و به روز رسانی هسته نرم افزار یا موارد دیگر باشد.

8. امنیت وب سایت

نکته سوم، داشتن امنیت بیش‌تر است. هنگامی که اسم ورد پرس به میان می‌آید، بسیاری معتقد هستند که امنیت سایت کم‌تر خواهد شد، زیرا  همه افراد از کدهای متن باز (Open Source) اطلاع دارند.

این نظرات تا جایی منطقی است. کدی که اشکال داشته باشد و افرادی هم به آن دسترسی نداشته باشند، احتمالا باگ آن به این سرعت در نمی‌آید. اما نباید فراموش کرد که تعداد زیادی برنامه نویس و شرکت های متعدد بر روی ورد پرس کار فعالیت می‌کنند و هر کدام از آن‌ها بخشی را در این کسب و کار پیش می‌برند، و روزانه برای تمام افزونه‌ها و قالب و هسته نرم افزاری‌، آپدیت‌های امنیتی می‌گذارند.

نگرانی بابت به کارگیری یک تیم حرفه‌ای برای رفع این موضوع و هزینه‌های آن نداشته باشید. حفظ امنیت وب سایت توسط تیم امنیتی وردپرس، امنیت کسب و کار شما را تضمین کرده و در صورت بروز مشکل، مساله را به سرعت و بدون هزینه رفع می‌کند.